Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
obec Bohunice okres IlavaHľadať
 
 

Úradné oznamy

MDDVytlačiť
 

Milí rodičia a detičky,

v nedeľu dňa 6. júna 2010 o 14:00 hod. sa bude konať oslava Medzinárodného dňa detí v areály kaštieľa v Bohuniciach. Všetkých Vás srdečne vítame a tešíme sa na krásne popoludnie plné hier, súťaží a prekvapení.


 
 

Hody v BohuniciachVytlačiť
 

Vážení spoluobčania, rodáci, priatelia

    dovoľujeme si Vás pozvať na oslavu sviatku vierozvestov Cyrila a Metoda v Bohuniciach. Oslava sviatku sa začne tradičnou sv. omšou v miestnej kaplnke v centre obce v nedeľu 4.7.2010 o 11-tej hodine. O 16-tej hodine sa uskutoční hodová tanečná zábava pod taktovkou dychovej hudby Skalanka a pre mladšie ročníky bude hrať DJ.
 

 


 
 

Voľné pracovné miestaVytlačiť
 

Obec Dulov hľadá vhodných uchádzačov na pracovnú pozíciu vychovávateľ/-ka v ŠKD pri Základnej škole. Bližšie informácie v priloženom inzeráte.


 
 

ReferendumVytlačiť
 

    V sobotu dňa 18.9.2010 sa uskutoční referendum, ktorého predmetom bude 6 otázok. Referendum sa bude konať v budove bývalej základnej školy v Bohuniciach v čase od 7:00 hod. do 22:00 hod.. Vzor hlasovacieho lístku spolu s otázkami je súčasťou prílohy.


 
 

Komunálne voľby 2010Vytlačiť
 

    Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 225/2010 Z. z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 27. novembra 2010. Voľby v našej obci sa budú konať v priestoroch bývalej základnej školy.

 

Informácia pre kandidáta

     Pre voľby poslancov miestneho zastupiteľstva podáva kandidátnu listinu politická strana alebo nezávislý kandidát. Politická strana prostredníctvom svojho splnomocnenca a nezávislý kandidát osobne doručia kandidátnu listinu v dvoch rovnopisoch zapisovateľovi miestnej volebnej komisie najneskôr 55 dní predo dňom volieb, t.j. najneskôr 3. októbra 2010. Vzor kandidátnej listiny nezávislého kandidáta pre voľby do miestneho zastupiteľstva je priložený tu.

    Pre voľby starostu obce podáva kandidátnu listinu politická strana alebo nezávislý kandidát.  Politická strana prostredníctvom svojho splnomocnenca a nezávislý kandidát osobne doručia kandidátnu listinu v dvoch rovnopisoch zapisovateľovi miestnej volebnej komisie najneskôr 55 dní predo dňom volieb, t.j. najneskôr 3. októbra 2010. Vzor kandidátnej listiny nezávislého kandidáta pre voľby starostu obce je priložený tu.


Informácia pre voliča

    Na hlasovacom lístku pre voľby poslancov miestneho zastupiteľstva zakrúžkuje volič poradové čísla jednotlivých kandidátov, avšak najviac u toľkých kandidátov, aký počet poslancov má byť vo volebnom obvode zvolený (údaj je uvedený na hlasovacom lístku). V obci Bohunice je 1 volebný obvod, v ktorom sa bude voliť 7 poslancov.

    Na hlasovacom lístku pre voľby starostu obce zakrúžkuje volič poradové číslo len jedného kandidáta.

Zoznam kandidátov na starostu

Zoznam kandidátov na poslancov

 

    Podrobnejšie informácie ku komunálnym voľbám získate na stránke Ministerstva vnútra SR - www.minv.sk

 


 
 

Verejné zasadnutie obecného zastupiteľstvaVytlačiť
 

Vážení občania,

    v stredu dňa 29. septembra 2010 sa uskutoční verejné zasadnutie obecného zastupiteľstva v čase o 19:30 hod. v budove bývalej základnej školy. Tešíme sa na Vašu účasť.


 
 

Mimoriadne vlaky na trati Trenčianska Teplá – Lednické RovneVytlačiť
 

Mimoriadne vlaky na trati Trenčianska Teplá – Lednické Rovne   

    Pri príležitosti „storočnice“ trate Trenčianska Teplá – Lednické Rovne budú v dňoch 30. 10. – 31. 10. 2010 premávať mimoriadne vlaky a je pripravený aj bohatý sprievodný program.

    V sobotu 30.10. 2010 je odchod prvého motorového vlaku z Trenčianskej Teplej o 08.30 hod., odchod parného vlaku zo stanice Trenčianska Teplá o 10.45 hod. V železničnej stanici Nemšová sa vlak zdrží 20 minút, ďalšia zastávka v stanici Pruské o 11.35 hod. Po príchode do stanice Lednické Rovne je plánovaný prepad vlaku povstaleckou slovenskou armádou. Vo vlaku bude nemecký doprovod v uniformách. Ďalej nasleduje otvorenie výstavy Považského múzea v čakárni stanice na Lednických Rovniach.

    V nedeľu 31.10.2010 budú premávať iba 3 páry motorových vlakov bez parného vlaku. Po obidva dni bude v železničnej stanici Nemšová pripravená výstava hnacích vozidiel a modelového koľajiska.

Dôležité informácie

    Cestovné lístky sa budú predávať IBA PRIAMO VO VLAKU. Výška cestovného v parnom vlaku pre úsek Trenčianska Teplá – Lednické Rovne dospelí 4 €, deti do 15 rokov 2 € - jednosmerné cestovné. Spiatočné cestovné dospelí 7 €, deti do 15 rokov 3,50 €. Kapacita parného vlaku v sobotu je obmedzená na 82 miest + 50 miest v reštauračnom vozni.
Výška jednosmerného cestovného pre motorový vlak je 2 € pre dospelých a 1 € pre deti do 15 rokov. Kapacita je obmedzená na 48 miest na sedenie.

    Odchody ostatných vlakov sú uvedené na priloženom plagáte.
 


 
 

Zber druhotných surovínVytlačiť
 

    Oznamujeme občanom, že dňa 17. novembra 2010, t.j. v stredu sa uskutoční zber a vývoz druhotných surovín po obci. Zbierať sa budú plasty, sklo a papier, ktorý je potrebné zviazať do balíkov. Žiadame občanov, aby si druhotné suroviny pripravili pred rodinné domy.
 


 
 

Vyhlásenie výsledkov komunálnych volieb v obci BohuniceVytlačiť
 

Vo volebnom okrsku v Bohuniciach sa zistili tieto výsledky:

    Celkový počet osôb vo volebnom okrsku zapísaných do zoznamu bolo 602 voličov,
pričom na voľbách sa zúčastnilo 378 voličov, čo predstavuje 62,79 % účasť.


Na starostu obce podľa poradového čísla získali jednotliví kandidáti nasledujúci počet hlasov:

 • Ing. Stanislav Barták  - 44 hlasov
 • Ing. Peter Hajdúch - 130 hlasov
 • Bc. Jozef Mazán - 87 hlasov
 • Jozef Prekop - 111 hlasov

Za starostu obce bol zvolený Ing. Peter Hajdúch s najvyšším počtom hlasov 130.

 

Poslanici obecného zastupiteľstva získali podľa poradového čísla nasledovný počet hlasov:

 • Ing. Dušan Behanec - 124 hlasov
 • Martin Hajdúch - 184 hlasov
 • Dominik Pecucha - 172 hlasov
 • Michal Prekop - 74 hlasov
 • Ľubomír Suchánek - 131 hlasov
 • Michal Suchánek - 102 hlasov
 • Katarína Šponiarová - 265 hlasov
 • Jozef Zlatoš - 157 hlasov
 • Ing. Marián Zlatoš - 166 hlasov
 • Silvia Zlatošová - 119 hlasov
 • Mgr. Terézia Zlatošová - 202 hlasov

Za poslancov boli zvolení siedmi s najvyšším počtom hlasov a to:
Katarína Šponiarová, Mgr. Terézia Zlatošová, Martin Hajdúch, Dominik Pecucha, Ing. Marián Zlatoš, Jozef Zlatoš a Ľubomír Suchánek.
 


 
 

Vianočný punčVytlačiť
 

    Dobrovoľný hasičský zbor v Bohuniciach Vás pozýva na vianočný punč. Akcia sa uskutoční 24.12.2010 o 19:00 hod. pred zbrojnicou DHZ. Tešíme sa na Vás.


 
 
Položky 51-60 z 157

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka