Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
obec Bohunice okres IlavaHľadať
 
 

Klub Slovenských Turistov

Klub Slovenských Turistov Bohunice (KST Bohunice)

    KST Bohunice je občianske združenie, ktoré spája priaznivcov turistického športu v Bohuniciach a blízkom okolí. Myšlienka založiť odbor KST v Bohuniciach z roku 2012 bola zrealizovaná v roku 2015.
   Klub patrí pod najväčšiu regionálnu radu na Slovensku (RR Trenčín) a je zameraný na pešiu, vysokohorskú a cyklo-turistiku. Myšlienka založiť klub pramení z početných cyklovýletov v rokoch 2009 a neskôr aj zo záľuby pohybu na horách.
    Našou motiváciou je najmä:

  • prispievať k športovému a spoločenskému dianiu v obci organizovaním zájazdov a usporadúvaním prechodov pohorí
  • pritiahnuť čo najširšie vekové spektrum k pohybu a pobytu na horách
  • využiť možnosti občianskeho združenia – vidieť nielen hory SR, výhodnejšie

    Výhodami členstva v kluboch slovenských turistov je najmä pravidelné stretávanie sa s priateľmi, ktorí majú podobné záujmy a záľuby. Ďalšou výhodou je možnosť využiť ubytovacie zľavy na horských chatách nielen na Slovensku, ale aj v ČR či Rakúsku. Od roku 2015 je skvelou novinkou, že členstvo taktiež zahŕňa celoročné poistenie na zásah horskej záchrannej služby.

    Výhľadom do budúcnosti je rozvoj klubu cez 2% z daní, pravidelné usporadúvanie turistického okruhu pod Vršatcom či iných športových podujatí a zaobstaranie výbavy pre zimnú či inú turistiku. Taktiež by sme radi rozvíjali aj iné druhy turistiky, napríklad lyžiarsku.

Horám zdar !

 


 

Oznamy KST Bohunice

Prihláška do KST BohuniceVytlačiť
 

    Milí turisti a priaznivci výletov do prírody,

ak máte záujem o vstup do miestnej organizácie, prihlášky si môžete stiahnúť na tomto mieste a vyplnené prihlášky doručiť na adresu klubu príp. dať osobne niektorému členovi vedenia klubu. Tešíme sa na spoločné stretnutia.

Výbor KST Bohunice


 
 

Fotogaléria KST Bohunice

ÚvodÚvodná stránka